Naujausi įrašai

Turinys

« 1 2 ... 5 6 7 8 »

Rugsėjis19

Technologijų pasaulio turtingiausieji

Žymės: google,microsoft,facebook,bill gates

TechCrunch pateikia turitingiausių technologijų pasaulio asmenų sąrašą, kurio viršuje įsitaisęs patogiai karaliauja Bilas Geitsas. Sąrašo naujokas - Facebook įkūrėjas Markas Zukerbergas.

Pilnas sąrašas (remiantis Forbes turtingiausių žmonių sąrašu):

1. Bill Gates (Microsoft), $57 mlrd.
3. Larry Ellison (Oracle), $27 mlrd.
11. Michael Dell (Dell), $17.3 mlrd.
12. Paul Allen (Microsoft), $16 mlrd.
13. Sergey Brin (Google), $15.9 mlrd.
14. Larry Page (Google), $15.8 mlrd.
15. Steve Ballmer (Microsoft), $15 mlrd.
33. Jeff Bezos (Amazon), $8.7 mlrd.
47. Rupert Murdoch (News Corp.), $6.8 mlrd.
54. Pierre Omidyar (eBay), $6.3 mlrd.
59. Eric Schmidt (Google), $5.9 mlrd.
61. Steve Jobs (Apple), $5.7 mlrd.
84. Gordon Moore (Intel), $4.4 mlrd.
84. John Sall (SAS Institute), $4.4 mlrd.
91. David Sun (Kingston Technology), $4 mlrd.
91. John Tu, (Kingston Technology), $4 mlrd.
105. Richard Shulze (Best Buy), $3.5 mlrd.
144. Ray Dolby (Dolby), $2.9 mlrd.
161. Mark Cuban (Broadcast.com), $2.6 mlrd.
246. Irwin Jacobs (Qualcomm), $1.9 mlrd.
246. Omid Kordestani (Google), $1.9 mlrd.
262. Henry Samueli (Broadcom), $1.8 mlrd.
281. David Filo (Yahoo), $1.7 mlrd.
321. Amar Bose (Bose), $1.5 mlrd.
321. Todd Wagner (Broadcast.com), $1.5 mlrd.
321. Mark Zuckerberg (Facebook), $1.5 mlrd.
355. Richard Egan (EMC), $1.4 mlrd.
355. Vinod Khosla (Sun Microsystems), $1.4 mlrd.
355. Theodore Waitt (Gateway), $1.4 mlrd.

Rugsėjis15

CARDS.LT istorija

Žymės: cards.lt,atvirukai,sveikinimai

CARDS.LT

Lygiai prieš 8 metus, 2000 rugsėjo 15 dieną pradėjo veikti pirmasis specializuotas elektroninių atvirukų ir sveikinimų servisas Lietuvoje - CARDS.LT. Šiandien trumpai apžvelkime šio serviso gyvavimo istoriją.

Mintis sukurti specializuotą elektroninių atvirukų servisą kilo dar 2000 metais, kuomet vieno CARDS.LT autorių Martyno asmeniniame tinklalapyje įdiegta elektroninių atvirukų sistema sulauke nemažo populiarumo. Tuo metu Lietuvoje specializuoto elektroninių atvirukų tinklalapio dar nebuvo.
Pagrindinis akcentas buvo tuomet Sidnėjuje vykusios olimpinės žaidynės (tinklalapio nuotraukos iš archive.org - kai kurios iliustracijos dingusios, dėl to vaizdai nėra pilnaverčiai):

CARDS.LT

Netrukus tinklalapyje atsirado daugiau kategorijų, o išvaizda įgavo žiemiškai šaltus tonus:

 CARDS.LT

2001 metų pavasarį CARDS.LT įgavo naują dizainą, pasipildė naujomis funkcijomis, kasdien rodomais vardadieniais, surinktais iš kelių popierinių (tuomet Internete apie vardadienių talpinimą nelabai kas galvojo):

CARDS.LT

Šį tinklalapį 2001 m. kovo 4 d. Paulius su Martynu pristatė KTU rengtame moksleivių informatikos forume ir sukurtų programų konkurse laimėjo 2 vietą. Tuo metu tinklalapyje PERL programavimo kalba sukurta sistema, buvo naudojama paprasta tekstinė duomenų bazė.

CARDS.LT CARDS.LT

Deja, 2002 metų pabaigoje baigėsi gerųjų dėdžių laikai ir tuomet talpinęsi pas UAB "Informacijos alėja" buvome paprašyti pasiieškoti kitų namų. Visgi, ačiū jiems už didelę paramą. Tuo metu per CARDS.LT buvo išsiųsta per 250 000 atvirukų.
2003 metų pabaigoje išsikėlėme į tuomet JAV gyvenusio ir elektroninę gėlių parduotuvę sveikinu.com kuravusio Jono Karpavičiaus mums suteiktą dedikuotą serverį. Dizainą sukūrė UAB "Advista", su kuria buvo vykdomas projektas "Virtuali realybė" - CARDS.LT talpinami UAB "Advista" spausdinami reklaminiai atvirukai "MediaCards". Tuometinis CARDS.LT jau buvo suprogramuotas su PHP4, duomenys buvo saugomi MySQL duomenų bazėje.

CARDS.LT

2005 m. vasarą sugedus mūsų serverio diskui 3 metams sustojo ir tinklalapio veikimas. Iki to laiko buvo išsiųsta per pusę milijono atvirukų.

2008 metų balandį akis atmerkė ši CARDS.LT versija, kurioje buvo įdiegta daug pažangių techninių sprendimų, žvelgiant į ateitį buvo integruotas OpenID, tinklalapis prabilo anglų kalba, techninė realizacija (HTML, CSS) atitinka pasaulinius standartus... Visi džiūgauja, ploja ir sveikina vieni kitus elektroniniais atvirukais.

Rugsėjis11

Kaip veikia LHC

Žymės: lhc

2008-09-10 testavimui buvo paleistas LHC (didysis hadronų priešpriešinių srautų greitintuvas). Tiesa, kol kas protonai tik apskriejo žiedą - iki jų susidūrimo testavimo dar reiks palaukti. O dabar galima susipažinti su LHC veikimo principu:

Tolimesniam skaitymui:

Rugsėjis09

Google Chrome slapti puslapiai

Žymės: google,chrome

Google Chrome slaptas puslapis

Kiekvienas produktas turi savo slaptų užkampių, skirtų programų testuotojams ar, kartais, sukurtų tiesiog pramogai. Google Chrome pasižymi abiejomis šiomis savybėmis.

Adreso laukelyje įvedę šiuos "adresus" gausime įvairios informacijos, susijusios su sistema ir ne tik:

 • about:memory
 • about:stats
 • about:network
 • about:internets
 • about:histograms
 • about:dns
 • about:cache
 • about:crash
 • about:plugins
 • about:version

Šaltinis: lifehacker.com

Rugsėjis08

Vaikas bagažinėje

Žymės: saugumas,vaikai

Vaikas bagažinėje

Gerbiami vairuotojai, noriu priminti, kad žmones reikia vežti automobilio salone (vaikus - pageidautina specialiose kėdutėse), o ne bagažinėse.

Rugsėjis07

Su gimtadieniu, Google!

Žymės: google,istorija,sveikinimai,jubiliejus

Google.com 1998 metais

Google.com vaizdas 1998 metais.

Šiandien Google švenčia savo dešimties metų gimtadienį. Oficialiai įkurta 1998 metų rugsėjo 7 dieną dabar ji yra viena didžiausių kompanijų, darbinančių per 20 tūkstančių darbuotojų ir kurios vertė rinkoje siekia 160 milijardų JAV dolerių.

Trumpai apžvelkime, kas vyko prieš tuos 10 metų.

Google įkūrimas prasidėjo 1996 m. nuo vieno jos įkurėjo Laris Peidžas (Larry Page) daktaro disertacijos, kurios tema buvo žiniatinklio matematinių savybių tyrimas, suvokiant nuorodų struktūrą kaip didžiulį grafą. Neužilgo prie jo prisijungė kitas studentas Sergėjus Brinas (Sergey Brin). Suprasdami, jog nuorodos į Interneto puslapius gali būti svarus argumentas, įvertinant to puslapio svarbą. Tam Sergėjus ir Laris sukūrė "PageRank" algoritmą, kurį pritaikė tuomet vadinamai "BackRub" paieškos sistemai, "Google" pradininkei.

Pavadinimas "Google" kilo iš žodžio gugolas (Googol), reiškiančio vienetą su šimtu nulių.

Iš pradžių paieškos sistema glaudėsi Stenfordo universitete adresu google.stanford.org, o 1997 rugsėjo 15 buvo užregistruotas adresas google.com. Pati Google Inc. kompanija buvo įregistruota beveik po metų vieno Lario ir Sergėjaus draugo garaže Kalifornijoje. 1998 metų gale Google buvo suindeksavusi per 60 milijonų puslapių, o paieškos rezultatai PageRank dėka buvo tikslesni nei kitų paieškos sistemų.

Interneto vartotojus apart paieškos rezultatų Google.com žavėjo minimalistinė paieškos sistemos išvaizda.

2000 metais Google pradėjo pardavinėti reklamą, kuri dabar sudaro 99% kompanijos pajamų.

Rugsėjis05

Su naudojimo sąlygomis sutinku. Tikrai?

Žymės: google,facebook,youtube

Piktas Google logotipas

Registruojantis įvairiose Interneto tarnybose beveik visada būtina patvirtinti, jog sutinkame su to serviso naudojimo (Terms of Service) ar privatumo sąlygomis, bet ar tikrai žinome, ką jos rašo ir kas slepiasi už jų?

Neturiu statistikos, kiek žmonių iš tiesų perskaito šias sąlygas, tačiau esu įsitikinęs, jog tokių žmonių yra mažuma. Dažnai jos yra parašytos painiai, yra ilgos ir nuobodžios skaityti, todėl vartotojai pažymėdami, jog sutinka su sąlygomis, vadovaujasi ne jomis, o pasitikėjimu.

Neseniai iškilęs skandalas apie Google Chrome naršyklės vartojimo licenziją duoda pagrindo manyti, jog už gražaus logotipo ne visada vyksta gražūs dalykai. Žinoma, Internetinių sistemų savininkai taip pat saugosi piktavalių vartotojų veiksmų ir į naudojimo sąlygas įtraukia atitinkamus punktus, bet kas gali užtikrinti, jog tokių punktų aukomis netaps paprasti sąžiningi ir dori vartotojai? Analogiškų situacijų būna ne tik Internete, bet ir realiame gyvenime, pavyzdžiui, kuomet dėl priimto įstatymo, draudžiančio viešose vietose demonstruoti sovietinę atributiką, yra baudžiami senovinius ženkliukus pardavinėjantys asmenys. Absurdiška, bet teisėta.

Grįžtant prie Google Chrome situacijos, verta paminėti, jog pirmoje licenzijos versijoje buvo įrašyta:

"By submitting, posting or displaying the content you give Google a perpetual, irrevocable, worldwide, royalty-free, and non-exclusive license to reproduce, adapt, modify, translate, publish, publicly perform, publicly display and distribute any content which you submit, post or display on or through, the services"

Žmoniškai sakant, tai reiškia, jog viskas, ką jūs rašote ar peržiūrite su Chrome naršykle, tampa Google nuosavybe, leidžiančia šiuos duomenis naudoti bet kur.

Tiesa, po neigiamos visuomenės reakcijos, šis punktas buvo pakeistas. Dabar jau visa tai priklauso pačiam vartotojui:

"You retain copyright and any other rights you already hold in Content which you submit, post or display on or through, the Services."

Kaip rašo Google savo blog'e, ši licenzija buvo tiesiog nukopijuota iš kitų Google tarnybų, kurioms ji iš dalies ir tiko, tačiau Chrome atveju toks punktas vartotojus galėjo įkalinti naudojimo sąlygų gniaužtuose.

ValleyWag.com savo straipsnyje nagrinėja ir kitas populiarių Interneto tarnybų naudojimo sąlygas. Kai kurios jų taipogi pasisavina visą turinį, sukurtą vartotojo, pavyzdžiui:

 • Populiariausio pasaulyje socialinio tinklo "Facebook" licenzijoje yra punktas:

"By posting User Content to any part of the Site, you automatically grant, and you represent and warrant that you have the right to grant, to the Company an irrevocable, perpetual, non-exclusive, transferable, fully paid, worldwide license (with the right to sublicense) to use, copy, publicly perform, publicly display, reformat, translate, excerpt (in whole or in part) and distribute such User Content for any purpose, commercial, advertising, or otherwise, on or in connection with the Site or the promotion thereof, to prepare derivative works of, or incorporate into other works, such User Content, and to grant and authorize sublicenses of the foregoing."

 • Youtube taipogi pasisavina visą turinį, kurį vartotojai įkelia į jų sistemą:

"You understand and agree, however, that YouTube may retain, but not display, distribute, or perform, server copies of User Submissions that have been removed or deleted. The above licenses granted by you in User Comments are perpetual and irrevocable"

Taigi ar tikrai pažymėdami varnelę prie punkto "Sutinku su naudojimo sąlygomis" jūs sutinkate su jomis?

Rugsėjis01

Su mokslo ir žinių diena

Žymės: mokslas,sveikinimai

Atversta knyga

Sveikinu!

Visiems besimokantiems - kantrybės, pozityvaus požiūrio į žinias! Domėkites viskuo, o tuo, ką mėgstate - ypač!

Visiems nebesimokantiems - jūs jau žinote, kokioje srityje norite tobulėti. Neužmikite ant laurų - gilinkite tose srityse žinias labiau nei bet kada anksčiau.

Visiems nesimokiusiems ar neketinantiems mokytis - jei save randate šioje dalyje, turiu Jus nuvilti. Jūs vistiek mokotės. Norite to, ar ne... Galbūt tik nekreipiate dėmesio į tai ir nepastebite, kiek naujų žinių gaunate iš aplinkos. Priimkite jas.

Pasveikinkit ir jūs visus artimuosius, nusiųsdami atviruką ar sveikinimą.

Google'as taipogi Jus sveikina savo šaltai abejingu, tačiau tuo pat metu žavingu logotipu:

Google logotipas - mokslo ir žinių diena

Mane žavis savitas šios kompanijos gebėjimas tokiomis priemonėmis priminti apie mus supančius įvykius. Apart didžiųjų visame pasaulyje žinomų įvykių šis logotipas primena ir apie šventes, būdingas tik tam tikrai šaliai, įvykius, susijusius su įvairiais daugiau-mažiau žinomais žmonėmis. (Ko gero) visus Google logotipus rasite šiame tinklalapyje. Čia jų daugiau, nei oficialiame Google tinklalapyje.

Kita daugiau-mažiau svarbi naujiena - šiandien atsinaujinęs www.studijos.lt. Puiki naujiena naujų mokslo metų proga!

Kita kontraversiška žinia - šiandien niekur negalėsime įsigyti alkoholio. Visgi, šį įstatymą vertinčiau neigiamai, kadangi didžiausias alkoholizmo lygis yra kaimo vietovėse, kuriose, deja, šis įstatymas bus neveiksnus. Juk nuošaliame kioskelyje dirba gera teta, kuri neatsilaikys graudžiam mokinuko prašymui parduoti cigarečių ir alaus. Be to, daugelis alkoholiu pasirūpino iš anksčiau. Ir nusipirko jo daugiau nei galbūt būtų pirkę šiandien... Kad netrūktų... Gal visgi reiktų skatinti piliečių savimonę. Kad nepilnamečiai nepirktų, o pardavėjai nepilnamečiams neparduotų. Tuomet ir tokių įstatymų nereiktų, o kol kas eime švęsti :)

Rugpjūtis28

OAuth - žingsnis atviro interneto link

Žymės: openid,oauth

OAuth

Ankstesniame savo straipsnyje apie OpenID rašiau apie technologiją, leidžiančią identifikuoti vartotoją, nepriklausomai nuo vienos centralizuotos vartotojų tapatybės sistemos.

Šiame straipsnyje - OpenID brolio "OAuth" aprašymas.

OAuth - kas tai?

OAuth - atviras protokolas, skirtas saugiam privačių duomenų perdavimui Internetu, tuo pačiu neatskleidžiant vartotojo tapatybės ir neleidžiant prieiti prie tų resursų, kurių vartotojas nenori pateikti.

Eran Hammer-Lahav pateikia vaizdingą palyginimą: daugelis naujų prabangių automobilių parduodami su "kamerdinerio raktu". Vieni jų suteikia kamerdineriui (viešbučio patarnautojas) teisę pastatyti automobilį, bet nuvažiuoti ne daugiau nei vieną mylią, kiti  - neleidžia atidaryti bagažinės ar naudotis automobilyje esančiu telefonu. Nesvarbu, kokie būtų apribojimai, idėja yra paprasta ir efektyvi.

OAuth - tarsi Inernetinis kamerdinerio raktas.

Kur gali būti naudojamas OAuth?

Daugybė Interneto svetainių siūlo paslaugas, susijusias su kitais Interneto servisais, iš kurių reikia paimti asmeninius duomenis.

Pavyzdžiui, el. pašto kontaktų importavimas iš GMail. Įprastu atveju, vartotojas tinklalapyje įveda savo GMail prisijungimo vardą ir slaptažodį. Naudodama šiuos duomenis, tinklalapio sistema prisijungia prie GMail, pasiima vartotojo el. pašto kontaktus ir importuoja juos į savo duomenų bazę. Čia ir iškyla problema, kadangi vartotojas negali būti tikras, ar jo prisijungimo duomenys nepatenka į trečiąsias šalis ir ar prisijungdama prie Interneto tarnybos (šiuo atveju, GMail), sistema paėmė tik tuos duomenis, kuriuos vartotojas norėjo pateikti.

OAuth yra priemonė valdyti šiems veiksniams, užtikrinant, jog vartotoją identifikuojantys duomenys (pvz.: prisijungimo vardas bei slaptažodis) nepateks tretiesiems asmenims ir leidžiant perduoti tik atitinkamus duomenis.

Tokių paslaugų yra ir daugiau. Pavyzdžiui, nuotraukų spausdinimo servisas gali pasiimti nuotraukas iš privačios vartotojo Interneto galerijos, socialiniuose tinkluose - perduoti savo asmeninius duomenis (kontaktus, žinutes ir pan.) iš vieno socialinio tinklo į kitą.

Kaip tai veikia?

 1. Vartotojas tinklalapyje išsirenka paslaugą;
 2. Vartotojas perkeliamas į paslaugos tiekėjo tinklalapį;
 3. Vartotojas prisijungia prie paslaugos tiekėjo tinklalapio (prisijungimui galima naudoti OpenID);
 4. Vartotojas patvirtina, jog leidžia tinklalapiui prieiti prie tam tikrų asmeninių duomenų;
 5. Vartotojas perkeliamas atgal į tinklalapį, kuriame visus kitus veiksmus (duomenų persiuntimą) atlieka sistema. Persiunčiant duomenis neperduodami vartotojo prisijungimo duomenys,

Saugumas

Saugumas realizuojamas naudojant viešojo rakto principą. Nors tai realizuoja peruodamų duomenų saugumą, pats principas nėra visiškai atsparus nuo fišingo, todėl vartotojas bet kokiu atveju turi būti budrus.

Kas palaiko OAuth plėtrą?

Google proteguojamos atviros socialinės platformos "OpenSocial" autorizacija su trečiųjų šalių tinklalapiais vyksta naudojant OAuth standartą.

WordPress 2.7 viena iš pasiūlytų savybių yra OAuth palaikymas.

2008-08-26 buvo patvirtinta OAuth licenzija. Ją pasirašė (abėcėlės tvarka) AOL, Citizen Agency, Google, Ma.gnolia, Pownce, Six Apart, Twitter, Wesabe, Yahoo! ir keli fiziniai asmenys.

Google Code pateikia parašytas OAuth funkcijų bibliotekas (API) šioms programavimo kalboms:

 • coldfusion
 • csharp
 • java
 • obj-c
 • perl
 • php
 • python
 • ruby

Naudingos nuorodos

Oficialus OAuth tinklalapis

Eran Hammer-Lahav - Yahoo! darbuotojo, OAuth plėtotojo, tinklaraštis

OAuth API iš Google Code

Rugpjūtis22

Kaip buvo sukurtas Pekino olimpinių žaidynių logotipas

Žymės: pekinas,olimpiada

Pekino olimpinių žaidynių logotipas

« 1 2 ... 5 6 7 8 »

Įrašų RSS Įrašų RSS