Naujausi įrašai

Turinys

« 1 2 3 ... 7 8 »

Rugsėjis21

SQL atranka pagal kelis kriterijus

Žymės: sql

Rašinio pavadinimas gal ir neaiškus, tačiau situacija paprasta: turime straipsnių ir straipsnių žymių (tags) lenteles, sujungtas ryšiu „1..n“. Reikia atlikti paiešką (atrinkti straipsnius) pagal kelias žymes (kai visos nurodytos žymės priklauso straipsniui). Sprendimas žemiau.

Lentelių struktūra

+-------------+  +-------------+
| articles  |  | tags    |
+-------------+  +-------------+
| id     |  | id     |
|(kiti laukai)|  | articleId  |
+-------------+  | tag     |
         +-------------+

 SQL užklausa:

SELECT a.* FROM articles AS a
INNER JOIN tags AS t ON a.id=t.articleId
WHERE t.tag='Žymė 1' OR t.tag='Žymė 2'
GROUP BY a.id
HAVING COUNT(*)=2

Dinamiškai formuojant tokią užklausą HAVING dalyje reikia naudoti tokį skaičių, kiek žymių dalyvauja užklausoje.

Rugsėjis07

SSH raktai

Žymės: linux,ssh

SSH

SSH yra protokolas, leidžiantis saugiai prisijungti prie nutolusio kompiuterio (serverio) ir vykdyti jame komandas. Prie serverio galima prisijungti įprastu būdu - nurodant vartotojo vardą bei slaptažodį, arba naudojant SSH raktus. Naudojant SSH raktus jungiantis prie serverio tereikia įvesti paties rakto slaptažodį - serverio vartotojo slaptažodžio įvesti nebereikia.

SSH raktą sudaro 2 failų pora - privataus ir viešojo. Privatus raktas yra saugojamas vartotojo kompiuteryje, o viešas raktas yra patalpinamas serveryje.

SSH raktų nauda vartotojui

Kadangi jungiantis prie serverio reikia žinoti tik savo rakto slaptažodį, patalpinus viešąjį raktą kiekviename iš vartotojo serverių, nebereikia žinoti kiekvieno jų slaptažodžio. Jei vartotojo kompiuteryje veikia raktų agentas (ssh-agent), slaptažodį reiks įvesti tik vieną kartą - jis bus įsimenamas.

Žinoma, privataus rakto saugumą būtina užtikrinti, nes jį gavus ir žinant jo slaptažodį, bus galima prisijungti prie kiekvieno serverio, kuriame bus viešasis raktas.

SSH raktų nauda infrastruktūrai - įmonei

Dažna situacija, kuomet keli įmonės darbuotojai turi galimybę prisijungti prie įmonės serverio SSH protokolu vienu vartotoju (pvz.: valdyti interneto tinklalapio failus). Įprastu atveju, visiems darbuotojams turėtų būti patikėtas prisijungimo slaptažodis, o vartotojui nebeleidžiant prisijungti prie serverio (pvz.: išėjus iš darbo), slaptažodis turėtų būti pakeičiamas ir apie tai informuojami visi susiję darbuotojai. Esant dideliam darbuotojų kiekiui, tai gali sukelti nepatogumų ir saugumo spragų.

Naudojant SSH raktus, kiekvienas darbuotojas turi susigeneravęs savo raktus ir prie serverio jungiasi naudodamas ne slaptažodį, o SSH raktą. Apribojus vartotojo prisijungimo galimybę, iš serverio tiesiog pašalinamas jo viešasis raktas. Taip nėra paviešinamas pats slaptažodis ir realizuojamas didesnis saugumo lygis.

SSH raktų sukūrimas

SSH raktų pora sugeneruojama naudojant komandą:

$ ssh-keygen

Vartotojo bus paprašyta įvesti ir pakartoti slaptažodį ir bus sukurti 2 failai:

~/.ssh/id_rsa - privatus raktas

~/.ssh/id_rsa.pub - viešas raktas

Windows vartotojai gali naudoti puttygen.exe programą.

SSH rakto talpinimas serveryje

SSH viešieji raktai nutolusiame kompiuteryje (serveryje) talpinami faile, esančiame ~/.ssh/authorized_keys po vieną vienoje eilutėje - reikia įrašyti viešojo rakto failo turinį. Jį galima pamatyti įvykdžius komandą:

$ cat ~/.ssh/id_rsa.pub

Kadangi galima įrašyti keletą viešųjų raktų, keli vartotojai galės prisijungti, naudodamiesi viešojo rakto autentifikacijos principu.

Kadangi failas talpinamas vartotojo namų direktorijoje, su SSH raktu bus galima prisijungti tuo vartotoju, kurio direktorijoje bus patalpinti viešieji raktai.

Svarbu! Direktorijos ~/.ssh teisės turi būti 0700, o failo ~/.ssh/authorized_keys - 0600.

Taip pat viešąjį raktą galima įdiegti naudojant komandą:

$ ssh-copy-id <vartotojo vardas>@<serverio IP arba adresas> - įkelia viešąjį raktą į serverį ir nustato failų teises. Ačiū Vidmantui.

Prisijungimas prie SSH

Prie nutolusio kompiuterio (serverio), naudojant SSH protokolą, prisijungiama naudojant komandą ssh arba SSH klientą PuTTY (Windows vartotojams). Galimi variantai:

$ ssh <serverio IP arba adresas> - bus jungiamasi tuo pačiu vartotojo vardu

$ ssh <vartotojo vardas>@<serverio IP arba adresas> - bus jungiamasi nurodytu vartotojo vardu

$ ssh -i /kelias/iki/privataus/rakto <vartotojo vardas>@<serverio IP arba adresas> - jungiamasi nurodant privataus rakto kelią (jei jis yra kitoje direktorijoje)

$ ssh -o "PubkeyAuthentication no" <vartotojo vardas>@<serverio IP arba adresas> - jungiamasi nenaudojant viešojo rakto principo

Taip pat galima susikurti SSH konfigūracijos failą, kuriame įrašius serverio pavadinimą, jam priskyrus atitinkamą vartotoją, prievadą (port), bus jungiamasi nurodytais duomenimis. Pvz.: konfigūracijos failas: ~/.ssh/config

Host serveris
    HostName www.serverio-adresas.tld
    User admin
   
PubkeyAuthentication yes

Komandinėje eilutėje užteks parašyti:

$ ssh serveris

ir automatiškai bus jungiamasi prie www.serverio-adresas.tld serverio vartotoju admin, naudojant SSH raktą. Analogiškai į konfigūracijos failą galima įrašyti kelis serverius.

 

Apie SSH ir jo panaudojimą taip pat rašė Sirex.

Kitas šaltinis (taip pat ir straipsnio iliustracijos): OpenSSH Public Key Authentication

Rugpjūtis17

NetBeans patarimai (Tips And Tricks)

Žymės: php,java,netbeans

NetBeans

Viena populiariausių (kartu su Eclipse ar jos pagrindu sukurtomis) programavimo aplinkų (IDE) Java, PHP, Ruby ir kitoms programavimo kalboms yra NetBeans. Man, kaip ir kitiems pradedantiems programuotojams, patinka šios aplinkos paprastumas, veikimas „out of the box“. Įskiepius diegti ir konfigūruoti aplinką čia paprasčiau nei Eclipse, nors galimybėmis šios aplinkos labai panašios.

Keletas patarimų iš praktikos, kad programavimas būtų efektyvesnis.

 • Shift+ESC - Lango padidinimas per visą ekraną
 • Ctrl+Shift+Aukštyn/Žemyn - sukuria eilutės dublikatą
 • Alt+Shift+Aukštyn/Žemyn - perkelia eilutę į viršų/apačią
 • Alt+Shift+Kairė/Dešinė - padidina arba sumažina atitraukimą (indent)
 • Ctrl+E - ištrina eilutę
 • Ctrl+Space - kodo autocomplete'as (jei įmanoma).
 • 6.5 ir naujesnėse versijose kintamojo aprašymui galite naudoti kodo šabloną vdoc. Jei jūsų kintamasis yra neaiškaus tipo (pvz.: kažkurios klasės objektas), virš jo rašydami vdoc ir spausdami Tab gausite strukdūrą /* @var $kintamasis Tipas */ - taip kintamajam veiks navigacija po kodą (Ctrl+pelytės paspaudimas) bei autocomplete'as. Naviguojant po kodą atgal ir pirmyn vaikščioti galima su Alt+Dešinė bei Alt+Kairė. Kintamojo aprašymai veikia ir Eclipse IDE.

NetBeans vardoc

 • Alt+Shift+O - atidaro failo paieškos langą
 • Ctrl+Alt+Shift+O - atidaro simbolio (metodo, konstantos, kintamojo) paieškos langą. Nenaudojant kintamojo aprašymo, patogu šį trumpinį spausti ant kviečiamo metodo - taip paieškos laukelyje iškart atsiranda to metodo pavadinimas.
 • Ctrl+/ - užkomentuoja ar atkomentuoja eilutę ar pažymėtas eilutes
 • Ctrl+R - pervadinimo refaktoringas
 • Ctrl+Shift+F - paieška per failus. Spaudžiant prieš tai pažymėjus direktoriją projektų ar failų lange, galima pasirinkti ieškoti toje direktorijoje.
 • Ctrl+G - eina į nurodytą eilutę faile

Savo nuorodų trumpinius gali susikurti ar redaguoti per Tools -> Options -> Keymap. Aš naudoju trumpinius kodo iš repozitorijos atnaujinimui (update) ir įkėlimui (commit).

Kodo šablonus galite kurti bei redaguoti per Tools -> Options -> Editor -> Code Templates.

Programuoji su NetBeans? Pasidalink savo patarimais!

Nuorodos: NetBeans bendruomenės patarimai bei patarimai iš Stack Overflow.

Birželis22

Twitter OAuthkalipsė artėja

Žymės: oauth,twitter

Twitter OAuthkalipsė

Prieš kurį laiką Twitter paskelbė nutrauksianti HTTP Basic autentifikacijos palaikymą ir leisianti prieiti prie Twitter API tik autentifikavus vartotoją OAuth metodu, kadangi HTTP Basic metodas yra nesaugus.

Nors dėl pasaulio futbolo čempionato šis etapas buvo nukeltas, nuo 2010-08-31 visos HTTP Basic autentifikuotos užklausos grąžins HTTP 403 (Forbidden) atsaką.

Apie OAuth jau buvau rašęs anksčiau. Šiuo metodu autentifikuojantis nereikia trečiosioms šalims perduoti savo prisijungimo duomenų. Netgi jei tų tarnybų privatumo politika užtirkina slaptažodžių saugumą, jų nutekėjimo galimybė išlieka labai didelė, ypač naudojantis nesaugiu interneto kanalu.

Taigi jei naudojate ar esatę sukūrę Twitter aplikacijų, naudojančių HTTP Basic autentifikaciją, pereikite prie OAuth jau dabar.

Plačiau apie OAuthkalipsę: http://www.countdowntooauth.com

Taip pat esu sukūręs Twitter OAuth pagrindu veikiančią aplikaciją, kuri kasdien praneša dienos šventes ir varduvininkus į http://twitter.com/sveikinimai

Birželis01

Prezentacija: Social bookmarking in Lithuania

Žymės: social bookmarking,submit.lt,startupjam,open share icon

Mano prezentacija apie nuorodų dalijimosi (social bookmarking) situaciją Lietuvoje, tarnybą submit.lt bei atvirą nuorodų dalijimosi ikoną.

Prezentacija buvo skirta renginiui StartupJam 2010.

Gegužė24

Turinio dalijimo ypatumai

Nuorodų dalijimasis

Internete socialiai aktyvus asmuo neretai naudojasi keletu įvairių Interneto tarnybų - socialiniais tinklais, mikrotinklaraščiais, tinklaraščiais, socialinio žymėjimo tarnybomis ir pan., tad Interneto turinio (nuorodų) dalijimasis yra įprastas ir dažnas reiškinys.

Nuorodomis dalintis galima tiesiog nukopijuojant Interneto adresą ir įterpiant jį reikiamoje vietoje, naudojantis specialiomis programomis ar naršyklės priedais, arba tinklalapių siūlomomis priemonėmis.

Situacija lietuviškajame Internete

Panagrinėkime, ką siūlo Lietuvos populiariausi tinklalapiai, atsižvelgiant į tai, jog mikrotinklaraščiuose įrašų ilgis yra ribojamas ir reiktų naudoti nuorodų trumpinimą.

Delfi.lt

Delfi

Siūloma dalintis populiariausiose tarnybose, tačiau Twitter nuoroda nesutrumpinama, o iš lietuviškų tarnybų siūloma dalintis nuorodomis tik Frype.lt

Lrytas.lt

Lrytas

Siūloma dalintis nuorodomis Facebook, LinkedIn, Twitter bet Frype.lt tarnybose. Twitter nuoroda sutrumpinama.

Alfa.lt

Alfa

Siūloma dalintis tik Facebook socialiniame tinkle.

Balsas.lt

Balsas

Siūloma dalintis Facebook, Klase.lt bet Twitter tarnybose. Nuoroda netrumpinama.

Kokia situacija populiariausiuose (pagal prenumeratorių kiekį, remiantis loger.lt) lietuviškuose tinklaraščiuose?

Nežinau.lt

Nėra dalijimosi galimybės

Marketer.lt

Nėra dalijimosi galimybės.

Racas.lt

Nėra dalijimosi galimybės.

Qemm.lt

Siūloma standartinė Blogas.lt dalijimosi forma su ShareThis ikona.

Karolis.Pocius.lt

Nėra dalijimosi galimybės.

Cafe.blogas.lt

Nėra dalijimosi galimybės.

PragaroVirtuve.lt

Nėra dalijimosi galimybės.

Radiocool.lt

Siūloma dalintis per Topix.lt

Simonas.Bartkus.lt

Siūloma dalintis Facebook, Delicious, Google, Tumblr tarnybose.

 

Išvados liūdnos - tiek Lietuvos naujienų portalai, tiek tinklaraščiai nėra linkę pasiūlyti įranių dalintis nuorodomis, o lietuviškos tarnybos yra išvis pamirštos, o juk turime ir socialinių tinklų (Klase.lt, Frype.lt, Draugas.lt...), ir mikrotinklaraščių (Blake.lt, Vibe.lt), ir nuorodų dalijimosi tarnybų (Topix.lt, Cut.lt, Hotweb.lt).

Nuorodų dalijimosi sprendimai

Egzistuoja nuorodų dalijimosi tarnybos, kurios siūlo įrankius tiek vartotojams (kaip naršyklės priedus), tiek tinklalapiams.

Sharethis.com

Viena seniausių ir populiariausių nuorodų dalijimosi tarnybų, suteikiančių dalijimosi mygtukus Interneto tinklalapiams, pateikiantis nuorodų statistiką. Vartotojams siūlomas Mozilla Firefox priedas bei bookmarklet'ai.

Addthis.com

Kita labai populiari ir funkcionalumu labai panaši tarnyba, pateikianti dalijimosi mygtuką bei nuorodų statistiką. Vartotojams siūlo Mozilla Firefox, Internet Explorer bei Google Chrome priedus.

Shareaholic.com

Nuorodų dalijimosi kompanija, kuri koncentruojasi į Interneto naršyklių priedų kūrimą, bei prižiūri atviros nuorodų ikonos iniciatyvą bei projektus buzzster.com bei sexybookmarks.net.

Submit.lt

Lietuviška nuorodų dalijimosi tarnyba, orientuota ne tik į užsienio, bet ir  į lietuviškas tarnybas (Klase.lt, Frype.lt, Blake.lt, Topix.lt). Tinklalapių savininkams siūlomas mygtukas su atvira nuorodų dalijimosi ikona bei automatiniu nuorodų trumpinimu mikrotinklaraščiams, vartotojams: IE8 papildukas ir Mozilla Firefox bookmarklet'as.

Atviros nuorodų dalijimosi ikonos

Kaip matėme iš egzistuojančių pavyzdžių, turinio dalijimosi formos tinklalapiuose labai skirtingos. Dėl to atsirado siekis sukurti vieną ikoną, kurią pamatę jau žinotume, kad ji reiškia nuorodų dalijimąsi, kaip dabar žinome, ką reiškia RSS ikona - RSS. Pirma tokia ikona buvo Alekso Kingo sukurta ikona - ShareThis, tačiau vėliau ji buvo parduota ShareThis/Nextumi kompanijai ir apraizgyta patentais.

Buvo pasiūlyta nauja atvira nuorodų dalijimosi ikona - Open Share Icon, kurios naudojimas yra laisvas pagal Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 licenziją.

Visas atvirų ikonų rinkinys (RSS, OPML, OpenShare Icon, GeoTag Icon):

RSS OPML Open Share Icon Geotag Icon

Baigiamasis žodis

Kviečiu visus tinklalapių ir tinklaraščių autorius prisidėti prie nuorodų dalijimosi iniciatyvos, arba papildyti funkcionalumą lietuviškomis tarnybomis bei pradėti naudoti atvirą nuorodų dalijimosi ikoną.

Vartotojams linkiu likti socialiai aktyviais Interneto visuomenės nariais dalintis atrastais Interneto resursais su aplinkiniais, tam pasirinkus tinkamus įrankius.

Kovas01

Sprendimas: Eclipse ar Netbeans lūžta vykdant SVN operacijas

Žymės: svn,subversion,linux,eclipse,netbeans,gnome

Jei programuojant Linux aplinkoje su Eclipse ar Netbeans ir, vykdant SVN operacijas, IDE pakimba ar lūžta, problema gali būti Gnome Keyring palaikyme SVN 1.6 versijoje. Kol šis defektas nėra pašalintas, reiktų naudotis problemos apėjimu. Tam reikia ~/.subversion/config faile įrašyti (pakeisti) šias eilutes:

[auth]
### Set password stores used by Subversion. They should be
### delimited by spaces or commas. The order of values determines
### the order in which password stores are used.
### Valid password stores:
###  gnome-keyring    (Unix-like systems)
###  kwallet       (Unix-like systems)
###  keychain       (Mac OS X)
###  windows-cryptoapi  (Windows)
password-stores = 


Tuščia password-stores reikšmė išjungs Gnome Keyring palaikymą ir slaptažodžiai bus saugomi paprastu tekstu, kaip ir ankstesnėse SVN versijose.

Šaltinis: subclipse.tigris.org

Vasaris10

Google Buzz - pasiklydęs socialinis tinklas?

Žymės: google,facebook,twitter,buzz

Google Buzz

Šiandien Google pristatė savo naują paslaugą - Google Buzz.

Tai - Twitter bei Facebook sėkmės įkvėpta dalinimosi žinutėmis sistema. Kiekvienas Google paskyrą turintis vartotojas nurodo, kurių vartotojų įrašus (Buzz'us) jis nori matyti. Gautus įrašus vartotojai gali komentuoti, pažymėti, kad pastarieji jam patinka, persiųsti el. paštu.

Visas veiksmas vyksta GMail aplinkoje, o vartotojo žinutės matomos ir vartotojo profilyje, Google Reader aplinkoje matysite sekamų žmonių dalijamus (shared) įrašus.

Taip pat galima automatiškai įtraukti įrašų atnaujinimus iš kitų tinklalapių (Google Reader, FlickR, Twitter, Picasa, Blogger, Youtube, jūsų tinklalapio RSS...).

Tiek teorijos, o ką praktiškai mums duoda Buzz? Kaip jis įsipaišo Google produktų ir kitų Interneto servisų kontekste?

Kuo Buzz skiriasi nuo Twitter?

Buzz leidžia rašyti ne tik trumpas tekstines žinutes, bet ir prisegti nuotrauką ar įkelti nuorodą. Čia nereikia naudotis jokiais idiotiškais URL trumpinimo sevisais. Taip pat galima komentuoti įrašus, taip sukuriant hirarchinį ryšį turintį dialogą, kuo negali pasigirti Twitter. Atrodytų, viskas į vienus vartus, tačiau Buzz neturi jokio API (o gal aš tiesiog nemačiau?), leidžiančio išorinėms aplikacijoms komunikuoti su Buzz. Taip, yra RSS, yra importas iš kitų šaltinių, bet tai ne tas pats. O juk beveik visas Twitter aktyvumas vyksta būtent per išorines aplikacijas, naudojančias API...

Kuo Buzz skiriasi nuo Facebook?

Facebook - pilnavertis socialinis tinklas, su vartotojų profiliais, draugų ryšiais, socialinėmis grupėmis ir t.t. Buzz išpildo tik vieną „Facebook“ dalį - naujienas (News feed), kas šiame socialiniame tinkle yra ir taip gerai realizuota. Matau vienintelį Buzz privalumą - kitų šaltinių importą, kas rodo, jog Buzz yra kur kas atviresnis produktas (Facebook leidžia tik pats įkelti savo žinutes į Twitter, arba reikia naudotis atitinkamomis aplikacijomis).

Kodėl integracija į GMail?

Pastaraisiais metais didiesiems socialiniams tinklams skaičiuojant milijardus lankytojų, Google riekė šiame kepale yra labai plonytė. Ir negalima teigti, jog jie neturi tam įrankių - yra socialinis tinklas „Orkut“, tačiau jis populiarus berods tik Brazilijoje, yra Facebook Connect analogas „Google friend connect“, tačiau jis taip pat nėra pakankamai populiarus, nors naudoja atvirus standartus... Google Wave, kaip atskiras produktas, iš pradžių sukėlęs šurmulį, atrodo, taip pat nesulaukė tokio populiarumo, kokio buvo tikėtasi.

Atrodo, jog vieninteliai pasiteisinę Google produktai - jų paieškos sistema ir GMail. Pakišti „Buzz“ visiems GMail vartotojams po akimis yra teigiamas sprendimas, tačiau aš vadovaučiausi „Friendfeed“ kūrėjo Paul Bucheit išsakyta fraze: „If your product is great it doesn't have to be good“, todėl manau, kad Buzz, kaip (tariamai) pasiteisinusio produkto, vieta - ne kaip GMail vienos iš funkcijų, bet kaip atskiro produkto.

O gal ne viskas taip blogai?

Buzz iš esmės yra geras produkas. Produktas, kokio Google trūko, ir kurio bandoma suklijuoti atskirus Google produktus į vieną visumą.

Vis dėlto, manau, jog Google turi (per) daug atskirų produktų, kurie tiesiog neturi centrinio taško, apie kurį suktųsi visas veiksmas. Liūdna, bet neretai paslaugos viena kitą dubliuoja, užgoždamos viena kitą... Kas tai? Konkurencija viduje, ar nesugebėjimas suvaldyti projektų aukščiausiame lygyje?

Ir atrodo, jog tinkami sprendimai kažkada lyg ir buvo padaryti (turiu omenyje iGoogle, kuris gal ir galėtų būti tuo centriniu tašku), bet dabar juos pamiršus yra bandoma iš naujo išrasti dviratį.

Sausis12

Populiariausios 2009 m. programavimo kalbos

Žymės: php,ruby,java,go,objective-c,tiobe

Kompanija „Tiobe“ paskelbė populiariausių 2009 metų programavimo kalbų sąrašą. Šis sąrašas sudaromas pagal Tiobe indeksą, kuris remiasi paieškos sistemų (Google, Google Blogs, MSN, Yahoo!, Wikipedia ir YouTube) rezultatais.

Tiobe indeksas

Labiausiai (1,25%) į viršų pakilo „Google“ programavimo kalba „Go“, kuri, nors buvo pristatyta tik metų gale, Tiobe indekse užėmė 13 vietą. Visgi, kadangi ši programavimo kalba labai nauja, neaišku, ar šis populiarumas yra pelnytas, ar tai buvo vienkartinis susidomėjimas.

12 vietoje atsirado „Objective-C“ programavimo kalba, kuria kuriamos programos iPhone. Natūralu, jog iPhone populiarumas atsispindėjo ir šiame indekse. Ši kalba pagal populiarumą pakilo 1,24%.

Tendencingesnių programavimo kalbų sąraše verta paminėti ir PHP, kuri pakilo 1,19% ir, aplenkusi C++ ir (Visual) Basic, atsidūrė 3 sąrašo vietoje bei Ruby, kuri pagaliau įkopė į dešimtuką, išstūmusi iš jo „Delphi“.

Lyderio pozicijas toliau išlaiko Java, nors jos populiarumas nukrito 1,54%.

Gruodis23

Sveikinimai ir gimtadienių priminimai - patogiau

Žymės: sveikinimai,šventės,kalėdiniai sveikinimai,Kalėdos

CARDS.LT

Prieš didžiąsias metų šventes CARDS.LT padariau keletą patobulinimų, kad sveikinti draugus ir artimuosius būtų kur kas paprasčiau nei anksčiau.

Į kontaktų sąrašą įtraukę sau artimus žmones, visus kontaktus turėsite vienoje vietoje, o CARDS.LT pasirūpins, kad nepamirštumėte artimųjų gimtadienių.

Tam, kad galėtume kurti kontaktus, tereikia prisijungti su savo OpenID paskyra. Tam tiks ir Jūsų Google (GMail) ar Yahoo paskyra.

Prisijungę kairėje pusėje esančiame meniu "Vartotojo zona" matysime 2 naujus punktus:

 • Kontaktai - kontaktų kūrimas, redagavimas:

Kontaktų sąrašas

 • Gimtadieniai - kalendorius su Jūsų artimųjų gimtadieniais:

Gimtadieniai

Jei esate patvirtinęs savo el. pašto adresą (tai galima padaryti pasirenkant punktą "Gauti atvirukai"), el. paštu gausite priminimus apie kitos dienos solinezantus:

Priminimas apie gimtadienį

 

Atvirukų kūrimas draugams dar niekada nebuvo toks paprastas. Jums nebereikės galvoti, koks draugo el. pašto adresas - CARDS.LT tuo pasirūpins už Jus, o draugų, turinčių Gravatar'us, bus rodomos ir nuotraukos.

Kontaktų automatizavimas

Gerų švenčių! :)

« 1 2 3 ... 7 8 »

Įrašų RSS Įrašų RSS