Nacionaliniai nebalsavimo ypatumai

Gegužė18

Prieš seimo rinkimus bandžiau išsakyti savo subjektyvią nuomonę, kodėl neverta balsuoti rinkimuose. Pagrindinėmis priežastimis įvardijau politikų vertybių trūkumą, žemo sąmoningumo rinkėjų daugumos lemiamus rezultatus ir stagnacišką rinkimų sistemą, įspraudžiančią pilietį į jo deklaruotos gyvenamosios vietos rinkimų apygardą.

Anąkart sąmoningai nedalyvavau rinkimuose, tuo tarpu šiuose prezidento rinkimuose norėjau išreikšti pilietinę valią, tačiau tapau biurokratinių suvaržymų auka. Varguoliškai skamba, bet taip yra :) Jau rašiau, kiek problemų sukelia gyvenamosios vietos deklaracijos naikinimas. Kadangi, kaip tikroje biurokratinėje valstybėje bendravimas su savivaldos institucijomis vyksta paštu, šis procesas užtrunka beveik mėnesį.

Grįžtant prie rinkimų temos, tokioje situacijoje atsidūrusiems žmonėms, norintiems balsuoti, reikėjo prasinešti iki gegužės 7 - net 10 dienų iki rinkimų datos. Nespėję iki šios datos deklaruoti gyvenamosios vietos yra priverčiami jaustis pilietinių teisių neturinčiais žmonėmis.

Kokią išvadą galime iš to padaryti? Elektroniniai rinkimai būtini! Taip būtų ne tik suteikiamos galimybės balsuoti didesniam gyventojų ratui - nuo daug keliaujančių iki judėjimo negalią turinčių žmonių, bet ir sumažinamas mano patirtų galimų atvejų kiekis.

Naujosiose asmens tapatybės kortelėse jau turime skaitmeninius sertifikatus, tad šiuo klausimu į ateitį žiūriu optimistiškai.

Man ne dzin.