Google Friend Connect - sociali platforma tinklalapiams

Gruodis09

Žymės: google,facebook,friend connect,facebook connect

Google Friend Connect

Didžiųjų Interneto servisų bei socialinių tinklų tarpusavio kovoje matoma akivaizdi tendencija - plėtra į kitus tinklalapius. Panašūs principai, beveik identiški servisų starto laikai, panašūs net pavadinimai: Facebook paleido "Facebook Connect", Google - "Friend Connect". Šįsyk plačiau apie pastarąjį.

Google nusitaikė į mėgėjiškų vartotojų ratą. "Friend Connect" įdiegimas į tinklalapį nereikalauja jokių programavimo žinių. Į tinklalapį įterpiami Javascript kodai sugeneruoja visą reikiamą vaizdą ir realizuoja funkcionalumą.

Prie "Friend Connect" prisijungti gali kiekvienas vartotojas, turinti Google ar OpenID paskyrą. Toks žingsnis yra logiškas ir priimtinas, siekiant atvirais standartais kovoti prieš kur kas agresyviau besielgiantį "Facebook".

Šiuo metu į tinklalapius gali būti įterpti šios aplikacijos:

  • Narių sąrašas
  • Prisijungimo forma
  • Wall (siena/svečių knyga)
  • Review/Rate (viso tinklalapio ar atskiro puslapio reitingavimas bei komentavimas)
  • Kita sava "OpenSocial" aplikacija.

OpenSocial naudojimas - taipogi svarbus žingsnis palaikant atviruosius standartos (nors ir inicijuotus paties Google). Žinant, jog OpenSocial aplikacijų platformą palaiko dauguma socialinių tinklų (žinoma, išskyrus Facebook), "Friend Connect" gali sulaukti sėkmės.

Vis dėlto, nepaisant šių teigiamų dalykų, kol kas nedėčiau šių aplikacijų į savo tinklalapį. Pagrindinė to priežastis - visiška priklausomybė nuo vieno serviso tiekėjo. Tiek vartotojų tapatybė, tiek visa vartotojų sukurta informacija bus saugoma ir disponuojama per Google. Kad ir kaip pasitikėčiau ir gerbčiau šį IT gigantą, noras pačiam kontroliuoti situaciją daro savo. Tačiau tinklalapiuose, kurie neturi savo vartotojų, kurie nepasirengę investuoti į socialinių veiksnių kūrimą ir diegimą, tinklaraščiuose, "Friend Connect" gali padėti sukurti papildomą vertę.

Kitame rašinyje pasistengsiu apžvelgti panašią sistemą "Facebook Connect"